Samochód – jakość, a cena

Decydując się na zakup samochodu w głównej mierze zwracamy uwagę na jego cenę. To oczywiste, ponieważ realnie podchodzimy do zakupu samochodu wyznaczając pewne granice finansowe, jakich nie jesteśmy w stanie przekroczyć. Powinniśmy jednak zdać sobie sprawę z tego, że za ceną, w parze powinna iść również jakość samochodu. Zastanawiamy się dlaczego nowe auto francuskiej produkcji jest tańsze od niemieckiego samochodu pochodzącego z drugiej ręki. Właśnie dlatego, że za niemiecką produkcją stoi najwyższa jakość. Samochody niemieckie tracą zdecydowanie mniej na wartość na przestrzeni lat, w porównaniu np.

do samochodów francuskich. Kolejna niezwykle ważna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę to to, że samochody z salonu tracą na wartości już w momencie przekraczania progu salonu, a nawet w momencie podpisywania ze sprzedawcą umowy kupna-sprzedaży. Dlaczego? Dlatego, że po podpisaniu takiej umowy, czy po wyjeździe samochodu z salonu, auto uznawane jest za używane, przechodzone, a więc mniej wartościowe. Niemieckie samochody dzięki zastosowanych w nich częściach są zdecydowanie bardziej odporne na upływ czasu. Często są ekonomiczne w eksploatacji i nie wymagają wkładu finansowego przez wiele lat. Pomimo tego, że przy zakupie kosztują więcej, tak naprawdę będą wymagały od nas mniejszego finansowania na etapie użytkowania auta.

Oprócz tego, że auta niemieckie są stosunkowo mniej awaryjne, na uwagę zasługują także ich doskonałej jakości silniki benzynowe i dieslowe oraz nadwozie często wykonane z wysokiej jakości blachy odpornej na korozję.

Close