Seat należy do jednej z popularniejszych marek samochodowych. Dawniej samodzielna marka, współcześnie należy do niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Volkswagena. Przejście pod skrzydła niemieckiego giganta nie wpłynęło negatywnie na sprzedaż modeli Seata, a wręcz ją zwiększyło.

Współcześnie Seat cieszy się jeszcze większą popularnością niż kilkanaście lat temu. Marka ta ma wielu zwolenników i wzbudza coraz większe zaufanie wśród konsumentów. Na szczególną uwagę zasługują dwa modele Seata.

Pierwszym z nich jest Seat Leon. Jego produkcja rozpoczęła się w 1999 roku. Od tego czasu na rynek zostały wypuszczone trzy wersje modelu.

Pierwszą z nich był Seat Leon I produkowany od 1999 do 2005 roku. Drugą wersją był Seat Leon II produkowany od 2005 do 2012 roku. Ostatnią wersją jest Seat Leon III produkowany od 2012 roku do dzisiaj.

Co nas zachwyca w Leonie? Przede wszystkim przystępna cena, w parze z którą idzie niezawodność oraz ekonomiczność użytkowania tego samochodu – niewielkie spalanie oraz niezbyt drogie części. Drugim czołowym modelem Seata jest Toledo. Pierwsza wersja tego modelu była produkowana w latach 1991-1999.

Produkcja drugiej wersji Seat Toledo II miała miejsce w latach 1999-2004. Trzecia wersja: Seat Toledo III opuszczała fabryki od 2004 do 2009 roku. Wznowienie produkcji Seata Toledo w czwartej wersji miało miejsce w 2012 roku, a jego produkcja trwa do dzisiaj.

Do dzisiaj model ten jest ciekawą propozycją dla ceniących komfort i wygodę z jednoczesną minimalizacją kosztów.