Skoda od lat cieszy się popularnością. Modele jej samochodów osobowych wzbudzają zaufanie i często są alternatywą dla znacznie droższych, podobnych modeli innych marek. Od czasu, kiedy Skoda należy do niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Volkswagena, modele jej aut zyskały jeszcze większą popularność, a przede wszystkim renomę.

Modele Skody, które opuszczają niemieckie fabryki cieszą się zaufaniem wśród wielu, także wymagających klientów. Do najpopularniejszych modeli Skody trzeba zaliczyć Fabię, produkowaną w trzech generacjach. Produkcja pierwszej z nich miała miejsce w latach od 1999 do 2008.

Druga generacja Fabii była produkowana od 2007 do 2014 roku. Od 2014 do dzisiaj produkowana jest trzecia generacja Fabii – z najnowocześniejszym silnikiem i nowoczesnym wyposażeniem. Drugim modelem Skody, o którym nie można zapomnieć jest Oktavia.

Model ten po raz pierwszy wyjechał na drogi w 1996 roku. Do 2011 roku miała miejsce produkcja pierwszej generacji tego modelu. Druga generacja produkowana była w latach 2004-2013.

Od 2013 roku do dzisiaj produkowana jest trzecia generacji Octavii, m.in. z silnikami turbo dieslowymi, napędem na cztery koła i automatyczną, dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Pośród nowszych modeli na uwagę zasługuje Skoda Rapid – rodzinna, wielofunkcyjna, doskonale sprawdzająca się w mieście oraz podczas długich tras. Nie można zapomnieć również o Skodzie Yeti zachwycającej nowoczesnym designem, bogatym wyposażeniem – w tym także zastosowanymi systemami komfortu i bezpieczeństwa oraz przestronnością wnętrza.