Volkswagen jest jedną z najpopularniejszych i jedną z bardziej cenionych marek samochodów osobowych. Większość z nas nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że za Volkswagenem stoi coś więcej. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że Volkswagen to nie tylko jedna z popularniejszych marek samochodowych, ale również koncern zrzeszający inne znane marki motoryzacyjne.

Współcześnie grupę Volkswagena tworzy kilka marek samochodowych. Do najpopularniejszych z nich należy oczywiście Volkswagen, a ponadto takie znane marki jak Porsche, Audi, Seat i Skoda. Za fenomenem tego koncernu stoi bez wątpienia jakość oraz ogromne możliwości finansowe, które pozwoliły koncernowi na wykupienie udziałów w wielu renomowanych firmach motoryzacyjnych.

To z kolei sprawiło, że zarówno sam Volkswagen urósł w sile, ale również marki samochodowe, które przeszły pod jego skrzydła zaczęły cieszyć się większą popularnością, a przede wszystkim renomą. Dla przykładu czeski producent samochodów Skoda, może współcześnie poszczycić się wieloma nowymi modelami, w których zastosowano wysokiej jakości części, w tym przede wszystkim doskonałe silniki będące domeną Volkswagena. Z kolei marka Porsche pomimo tego, że stała się częścią koncernu, w żadnym wypadku nie straciła na popularności, a co najistotniejsze na renomie.

Wciąż uznawana jest za jedną z wiodących marek samochodów luksusowych i sportowych. Samochody wyjeżdżające z fabryk Volkswagena, czy to ze znaczkiem Audi, czy ze znaczkiem Seata są gwarancją jakości, w parze z która idzie proporcjonalna do niej cena. Pośród tych samochód z pewnością znajdziesz auto spełniające twoje oczekiwania.